Ile kosztuje dobry projekt aranżacji wnętrz? Jakie czynniki wpływają na cenę projektu wnętrza.

ILE KOSZTUJE PROJEKT ARANŻACJI WNĘTRZ?

Jakie czynniki wpływają na cenę projektu wnętrza

Dobry projekt wnętrz i jego koszt

Kwestia kosztu projektu wnętrza jest bardzo istotna, ponieważ przedział cenowy na rynku jest tak duży, że u klienta wynika pytanie — na co zwrócić uwagę pod czas wyboru oraz co jest ważniejsze. Aby można było bez wahania odpowiedzieć sobie na te pytania oraz łatwo podjąć decyzje sporządziliśmy listę kilku najważniejszych czynników.

Projektowanie wnętrz praca przy komputerze

1. Brief projektowy albo wywiad z klientem

Przed początkiem współpracy warto omówić wszystkie szczegóły dotyczące projektu, poznać wymagania oraz oczekiwania klienta. Im bardziej szczegółowo będzie opracowany taki brief projektowy, tym łatwiej można zweryfikować potrzebny dla jego realizacji budżet. Warto poświęcić na to czas, aczkolwiek pozwoli to na uniknięcie nieporozumienia między architektem a projektantem.

2. Doświadczenie oraz portfolio

Każdy dobry projektant ma własną stylistykę, a to również kosztuje. Przeglądając portfolio projektanta trzeba zwrócić uwagę na styl, w którym działa i podejmować współpracę wyłącznie w tym przypadku, jeżeli taki styl pasuje. W Milchina Design wypełniamy także brief projektowy, który pozwala na bardziej szczegółową analizę potrzeb i gustów Klienta, żeby dopasować się do wizji wnętrza. Jakość i wysoki koszt zawsze idą w parzę, więc zastanawiając się nad wyborem warto jednak zainwestować w dobrego projektanta, żeby mieć pewność uzyskania odpowiednich efektów. Portfolio Milchina Design można znaleźć również pod linkiem:

3. Zakres projektu

Przed zawarciem umowy z projektantem warto określić dla siebie co jest potrzebne: opracowanie projektu od A do Z czy rozplanowanie funkcjonalne (układ funkcjonalny) wraz z ogólną wizują kolorystyki (tablice inspiracji czyli moodboardy). Koszt pierwszej opcji będzie wyższy, ale uwalnia ona klienta od szukania podobnych mebli jak na wizualizacji oraz samodzielnego wyliczenia budżetu. Jest to opcja, w którą warto zainwestować, ponieważ architekt jest w stanie wprowadzać zmiany do projektu zachowując przyjętą koncepcję.

Podsumowując

Można powiedzieć, że dobrze opracowany projekt wnętrz wymaga dużo czasu oraz kosztuje. Oszczędzając na projekcie czasami można otrzymać wyłącznie ładny obrazek, którego nie da się zrealizować.