Proces projektowy

JAK PRACUJEMY

Tak wyglądają najważniejsze części projektów

Koncepcja projektowa

Układ funkcjonalny

Pirwszym etape procesu projektowego jest ozplanowanie przestrzeni w najbardziej wygodny sposób, z rozmieszczeniem mebli i wyposażenia wnętrz – rysunek 2D. Zazwyczaj przedstawiamy 2-4 wersje aranżacji. 

Fotorealistyczna wizualizacja wnętrz

Wizualizacje

„Zdjęcia” zaprojektowanej przestrzeni, wygenerowane za pomocą 3D programu i przedstawiające kolorystykę, meble, materiały oraz oświetlenie – oddają atmosferę zaprojektowanych wnętrz. Najbardziej uwielbiana przez naszych Klientów część procesu projektowego.

Jak powinny wyglądać rysunki architektury wnętrz

Rysunki wykonawcze

Projekty elektryki i oświetlenia, hydrauliki, układu płytek, podłogi, mebli na zamówienie (szafy, kuchnia, łazienka), projekt sufitów podwieszanych, ciepłych podłóg itd.

zestawienie materiałów do projektu wnętrz

Zestawienie materiałów

Lista zakupów użytych w projekcie mebli, wyposażenia, materiałów itd., zawieracjąca m.in. cenę, ilość, miejsce zakupu, przygotowywana specjalnie dla ułatwienia realizacji projektu przez Klienta.

Etapy pracy. Przebieg projektu kompleksowego

Proces projektowy, jak pracujemy
Etapy pracy z architektem wnętrz

ETAPY PRACY

Początek współpracy z architektem wnętrz wiąże się na początku z przeprowadzeniem rozmowy oraz wypełnieniem ankiety, czyli briefa projektowego. Zawsze prosimy o przedstawienie przykładowych inspiracji przez Kienta a także zapewniamy swoje. Opowiadamy jak pracujemy. Omawiamy co powinno pojawić się we wnętrzu a co nie, ponieważ czasami nawet nie zastanawiamy się nad takimi rzeczami a są one niezmiernie ważne. Na podstawie otrzymanej informacji wykonujemy kilka wariantów układów funkcjonalnych. Później, po zatwierdzeniu jednego przygotowujemy wizualizacje w oparciu o gust i wybrane przez Klienta style czy styl. 

Kolejnymi etapami procesu projektowego pozwalającymi na skuteczną realizację zamysłów są rysunki wykonawcze (rysunki płaskie 2D, projekty oświetlenia, hydrauliki, sufitów podwieszanych, mebli na zabudowę, układu płytek na podłodze, ciepłych podłóg, elektryki) oraz lista zakupów, przedstawiająca meble, oświetlenie, materiały wykończeniowe – wszystko, co jest niezbędne. Gotowy plik z materiałamy przesyłamy za pośrednictwem e-mail, istnieje również możliwość przesłania pocztą albo odbioru osobistego. Po zakończeniu wszystkich etapów pozostajemy w kontakcie w trakcie realizacji aż do uzyskania wymażonych efektów, dlatego że wiemy, że budowa i remont to proces pod czas którego pojawiają się pytania do uzgodnienia. Służymy pomocą dla naszych Klientów i z niecierpliwością czekamy na efekty naszej pracy.

PROCES PROJEKTOWY

Nie zawsze daje się wyobrazić efekt końcowy patrząc na aranżację 2D i inspiracje. Dlatego opracowujemy układ 3D, czyli budujemy model przestrzenny, aby lepiej tę przestrzeń poczuć. Fotorealistyczna wizualizacja 3D w całości przedstawia zestawienie materiałów wykończeniowych, mebli i dekoracji, pokazuje, jak wnętrze będzie wyglądało po zakończeniu prac remontowych. Podczas procesu projektowania przygotowujemy kilka opcji i wybieramy najbardziej odpowiednie.

Zastanawiamy się nad ważnymi kwestiami technicznymi, takimi jak wygodne otwieranie drzwi, rozmieszczenie włączników, wymagana ilość gniazdek, odpowiednia wentylacja pomieszczeń, różne poziomy oświetlenia w zależności od potrzeb i wiele innych. Analizujemy i opracowujemy te aspekty na etapie rysunków wykonawczych. 

jak pracujemy

Masz pytanie do Milchina Design?

Projektujemy w różnych stylach, zawsze opieramy się o inspiracje Klientów. Głównie działamy w stylu glamour, modern classic, nowoczesnym, mix&match.