Dlaczego potrzebuję architekta wnętrz? Scisła odpowiedź na bardzo ważne pytanie

DLACZEGO POTRZEBUJĘ ARCHITEKTA WNĘTRZ?

Ścisła odpowiedź na bardzo ważne pytanie

Każdy z nas marzy mieszkać w miejscu, które w stu procentach będzie odzwierciedlało nasze gusty estetyczne, wymogi funkcjonalne, w miejsce, które od całego serca możemy nazwać swoim Domem. Ale nawet dokładnie wiedząc jak powinny wyglądać takie wnętrza i wyobrażając je w w swojej głowie dochodzimy do wniosku, że nie jesteśmy w stanie przełożyć to na rzeczywistość. I tutaj w grę wchodzi architekt wnętrz. Usługi projektantów są różnorodne ale te najważniejsze mają podobne zakresy, chociaż ceny mogą się znacznie różnić między sobą. Niektórzy działają tylko i wyłącznie stacjonarnie a niektórzy (tacy jak my, na przykład) mają wypracowany system pracy online. Już opisywałam zalety współpracy z projektantem wnętrz online w tym artykule: Projekt wnętrz online. Dlaczego są same zalety? . Dodam jeszcze, że wybraliśmy dokładnie taki tryb współpracy również dlatego, żeby mieć możliwość wykonania projektu wnętrz dla klientów z całej Polski i zza granicy którym w gust trafia nasza stylistyka. Czyli po prostu pragniemy spełniać marzenia każdego niezależnie od miejscowości w której się znajduje.

Dlaczego potrzebuję architekta wnętrz?

Wracając do tematu, architekt wnętrz jest taką osobą która potrafi przełożyć na rzeczywistość marzenia klienta. Trzeba tylko wybrać odpowiedniego architekta który działa w stylach bliskich dla klienta. Zrobić to można przeglądając jego portfolio.

A teraz w punktach - dlaczego potrzebuję architekta wnętrz:

– posiadając dużą wiedzę branżową projektant potrafi zaprojektować wnętrza dopasowane do twoich potrzeb funkcjonalnych, ergonomicznych i do twojego gustu;
– jest osobą kreatywną i na pewno zaskoczy cię efektem wow i nietuzinkowymi rozwiązaniami;
– architekt wnętrz wizualnie zwiększy przestrzeń i umiejętnie zorganizuje systemy przechowywania oraz sprawi, że lokal będzie bardziej funkcjonalny nawet bez wyburzeń i przebudowy ścian;
– gniazdka będą w odpowiednich miejscach i w odpowiedniej ilości do wygodnego zamieszkania;
– oświetlenie będzie dopasowane do potrzeb konkretnych pomieszczeń i dostosowane do różnych warunków i sytuacji w których będzie używane: światło do czytania, do oglądania filmów, w łazience etc.
– wszystkie użyte w projekcie materiały wykończeniowe i meble będą dopasowane do budżetu którym dysponujesz;
– dobierane produktu będą miały optymalny stosunek jakości do ceny;
– dzięki wizualizacjom zobaczysz jaki będzie efekt końcowy i będziesz mógł wprowadzić zmiany bez wydawania pieniędzy, czego nie udało by się uniknąć przy wprowadzeniu zmian już w trakcie remontu;
– architekt wnętrz śledzi trendów, nowości w sklepach wnętrzarskich i cały czas się doszkala, co zapewnia staranne i precyzyjne wykonanie projektów;
– nie martw się o nic, po prostu zaufaj projektantowi i oszczędź swój czas na ważniejsze rzeczy.

Architekt wnętrz przygotuje dla ciebie:

– kilka układów funkcjonalnych do wyboru;
– wizualizacje wnętrz 3d;
– rysunki wykonawcze dzięki którym ekipa remontowa będzie wiedziała jak dokładnie powinna zrealizować ten projekt;
– specyfikacja, czyli lista zakupów ze zdjęciami, cenami, ilością oraz linkami do użytych w projekcie produktów.

Rozmyślając nad tym dlaczego potrzebuję architekta wnętrz warto pamiętać, że koszt wykonania projektu wnętrz przez architekta to tylko 2-4% od kwoty którą wydamy na jego realizację, ale są to pieniądze które naprawdę warto wydać ze powodów wymienionych powyżej. Wydając te 2-4% oszczędzamy tak naprawdę o wiele wiele więcej, ponieważ unikamy błędów związanych z funkcjonalnością w układzie, brzydko ułożonych płytek, gniazdek za narożnikiem, braku estetyczności i spójności.

Warto jednak zdecydować się na współpracę z architektem wnętrz po to, żeby mieć pewność wykonania projektu wysokiej jakości i później cieszyć się wynikiem w postaci realizacji.


 

Z ofertą mojej pracowni można zapoznać się tutaj: Oferta projektowa

Jeżeli u Ciebie pojawią się jakieś pytania lub będziesz chciał podjąć współpracę, zapraszam do kontaktu mailowo biuro@milchinadesign.eu oraz telefonicznie: 730 339 333, przygotujemy dla Ciebie niezobowiązującą wycenę.

Karyna Milchina
Architekt wnętrz
Milchina Design